"Stránky o ekozahradách a životním stylu respektujícím přírodní zákony, určené lidem, 
jimž zdraví naší planety není lhostejné." 

Úvodní Ekozahrada Rostliny Kurzy Doporučuji Kontakt

Design Jedlého Lesa II.

Harmonizace designu  

3-denní intenzivní kurz pro tvůrce ekozahrad a rodových statků
- volné pokračování kurzu DJL I.


 
 
 


Termín konání: ...........

není vyhlášen žádný termín

Chcete-li být včas informováni o všech aktualitách, přihlašte se prosím k odběru novinek.
Poznámky k propojenosti kurzů:

Náplň a zaměření kurzu:

 


    Staré známé způsoby na kterých je dnešní společnost založená nefungují, jejich životnost je omezená, a to omezuje i životnost lidstva na této planetě. Ekozahrady a rodové statky zlepšují půdu na pozemku, klima i krásu okolí, a čas není jejich nepřítel, naopak. Zajišťují rodinám soběstačnost a nezávislost, mohou plodit a fungovat donekonečna. Návrat k základní logice hospodaření na zahradě, s energiemi i zdroji, respektování přírody, podporování rozmanitosti i přechod ke zdravým životním návykům je tím nejdůžitějším, co můžeme udělat nejen pro sebe, ale i pro naše potomky a budoucí generace. Vaše činy i rozhodnutí mají větší váhu a dopad, než si možná myslíte. Každá dobře navržená ekozahrada i promyšleně osázený hektar je důležitým hlasem při volbách některé z možných variant budoucnosti. To co je dnes pro mnohé z vás jen sen, může být během několika let chutná, krásná a voňavá realita.    


 

    Abychom mohli vytvořit něco nového kolem sebe, potřebujeme vytvořit něco nového nebo změnit něco starého i v sobě. Účastníci mých minulých kurzů již vědí, že tyto kurzy nejsou jen o zahradách a rostlinách, stejně jako permakultura není jen o tom. Jedna věc navazuje na druhou, druhá na třetí a třetí zase na první. Tak vzniká funkční celek, v zahradě i v životě. Pokud chcete jít novou cestou, je dobré otevřít se novému působu myšlení a vnímání sebe i svého každodenního života. Zahrady jsou jen začátek, berte to jako varování.... :-))Organizační záležitosti

Lektor kurzu: Jaroslav Svoboda, autor těchto stránek.

Termín:...................... (od čtvrtka 18:00 do neděle 16:00)

(Tento kurz je pouze pro absolventy kurzu DJL I.! Nezasvěcený člověk by na to co vás zde čeká nemusel být připraven ! :-)))


Místo konání: v Severních Čechách u Doks nedaleko Máchova Jezera.

Cena: Kurzovné je ............. Kč, bez stravy a ubytování. Strava a ubytování se platí zvlášť v místě konání před začátkem nebo během semináře. Strava je chutná vegetariánská (většinou je i veganská), 3x denně jídlo, je v ceně 260,- osoba/den, ubytování je za noc 120,- za vlastní stan, 150,- za spaní v přednáškové hale na matraci a 250,- za postel v pokoji s povlečením. Do areálu z kapacitních důvodů není možné s sebou brát rodinné příslušníky ani jiné lidi neúčastnící se kurzu.

Přihláška: Přihláška je zde ke stažení. Nebo vám ji na požádání pošlu mailem ve formátu .rtf, .doc či .odt. Tu potom vyplněnou, opět mailem pošlete na ekozahrady@seznam.cz . Všechny organizační podrobnosti jsou v přihlášce. Pokud máte ještě nějaké dotazy, napište mi je.

S sebou si přivezte:
To samé co jste potřebovali na DJL I. Tedy hlavně vystříhaná kolečka, milimetrové papíry a věci k osobnímu přežití :-)  Úvodní Ekozahrada Rostliny Kurzy Doporučuji Kontakt