"Stránky o ekozahradách a životním stylu respektujícím přírodní zákony, určené lidem, 
jimž zdraví naší planety není lhostejné." 


Úvodní Ekozahrada Rostliny Kurzy Doporučuji Kontakt
 

Třídenní intenzivní seminář
Iniciace hojnosti a radosti


Absolutní hojnost a radost
na všech úrovních bytí, je náš přirozený stav.
Všechno ostatní je jen důležitý podnět k pracování na změně.Termín:  .................

Aktuálně není vyhlášen žádný termín.


Je nutné jít za svými sny.
S ničím méně, než k čemu nás duše volá, nejsme šťastní.

Každý máme v každém okamžiku možnost nové volby.
Každá myšlenka, nálada ve které jsme delší čas, tvoří naší budoucí realitu.

Dovolujete si zvolit vždy to nejlepší?
Řídíte svůj život podle sebe, nebo podle starých přesvědčení,
podle převládající "reality", nebo podle názorů jiných lidí?

 Chcete být vědomými tvůrci svého života, nebo pasivní obětí vnějších okolností?
Věříte, že nemůžete řídit svůj život? Pokud v to věříte, budete to tak mít.

Ale máte-li dostatek odvahy převzít plnou zodpovědnost za vše co se vám děje,
můžete si život zrežírovat dle svých nejkrásnějších představ.

Víte, že vůbec nezáleží na tom co máte nebo prožíváte nyní?

Co byste si vlastně přáli dělat, mít a zažívat?

Jste alespoň trochu ochotni uvěřit, že to vše můžete mít?
Základem života je SVOBODA.

Účelem života je RADOST.

Výsledkem života je RŮST.

Citát: Abraham-Hicks    Tento kurz je založený na pochopení a vědomém používání základních zákonů vesmíru, které, ať chceme nebo nechceme, každou vteřinou ovlivňují a vytvářejí naše životy - podle našeho zadání. Tyto zákony jsou většině lidí zatím neznámé, nevyučují se na školách, nejsou vědecky prozkoumané a vysvětlitelné, ale přesto jsou pozorovatelné na každém kroku. Nejdůležitější z nich je pro nás Zákon přitažlivosti. Dodává nám v každém okamžiku to, s čím jsme v souladu, co si vědomě nebo nevědomě přitahujeme převažujícím způsobem svého myšlení, svými emocemi a vibracemi.

    Osobní příběh autora (aneb o dosažení kvalifikace pro vyhlášení tohoto kurzu :-)
    Kdysi na střední škole jsem toužil po něčem víc, než co skýtala nudná a beznadějná nabídka naší společensko-materiálně-matrixové roviny. Po setkání s Orinem a jeho knihami (Sanaya Roman) jsem ve svých 16 letech začal dle návodů jak pracovat se svou myslí, vědomě tvořit svou realitu, a to poměrně nesmělými krůčky. Povedlo se mi i přesto vytvořit si po střední škole sedm let plných dobrodružství při cestování po světě, zatímco se moji přátelé a spolužáci více či méně trápili v zajetí předem nalinkovaných omezených "možností". Vytvářel jsem si záměrně v různých zemích krátké ale zajímavé a dobře placené pracovní příležitosti, takže jsem mohl většinu času na cestách strávit tím co mne bavilo (zkoumání přírody, civilizace a kultur), a jen minimum času prací. Meditoval jsem, vizualizoval si co chci, mohl jsem si kromě placení cestovních výdajů dovolit koupit i zajímavé dopravní prostředky k cestování po odlehlých zemích (dvě pěkné motorky, tři auta, letenky a jízdenky vpodstatě na několikrát kolem světa). Vesmír mi najednou přinášel přesně co jsem potřeboval. Když jsem občas propadl negativnímu smýšlení, dostal jsem se do záseků, problémů a těžkostí (vždy naštěstí jen malých). Hned jsem se vrátil k původním radostným vizím a pocitům, a vesmír reagoval opět zlepšením mé situace. To je práce zákona přitažlivosti. Máme svobodnou vůli být milionářem, manažerem, taxíkářem i otrokem. Jen je dobré tuto volbu dělat vědomě.

    Pak mne to cestování po letech přestalo uspokojovat, nebylo to z hlediska propálené ropy ani kdovíjak ekologické a byl čas ukončit toto období dobrodružného řádění - zaměřil jsem se na nalezení svého životního poslání. Má největší inspirace a hobby vždy byla příroda a pěstování rostlin. Důležité sebeobjevné vnitřní procesy, kterými jsem prošel, vyústily v nalezení toho, co chci doopravdy dělat. Tak jsem vymyslel Ekozahrady a pustil se naplno do permakultury. Nejdříve začal web, pak soukromé projekty, po letech pak kurzy, pak jsem si po dalších letech vymeditoval a napsal knihu, kterou možná znáte... Dovolil jsem si už po škole s důvěrou ve vesmírné zákony hojnosti dělat jen to, co mne baví, a stále se toho držím. Doporučuji!

    Do mého života v průběhu tohoto tvoření přišla ne náhodou před deseti lety v pravý čas i Anastasia (V.Megre) s rodovými statky a svým pohledem na život, a Abraham (J.a E. Hicksovi), jako doplněk k Orinovi. Považuji je za své učitele, naopak jsem dal okamžitě pomyslného "padáka" učitelům ze škol, které jsem kdy absolvoval, a dokonce i moudrům svých rodičů a prarodičů (se vší úctou za vše, co pro mne udělali). Protože jejich rady nevedly k radosti ani hojnosti, v jejich životě, ani v mém. Výborným doplňkem se stal i Human design, který mi doobjasnil spoustu věcí a pomohl mi se více poznat. Paleta vesmírných zákonů i jejich pochopení se stalo pro mne (pro tuto fázi) celistvé. Ano, stále se učím a stále budu (chyby a nedokonalosti k tomu patří, z nich se skvěle učí) a tvořím při tom celkem snadno cokoliv mám zrovna touhu tvořit - mnoho hektarů soukromého ráje, permakulturní centrum, hojnost na všech úrovních, radost, nejvyšší metou v minulém roce pro mne bylo konečně vytvořit si opravdu šťastný partnerský vztah. Když se i to povedlo, považuji se konečně za způsobilého vyhlásit tento kurz :-).

    Jedna etapa vývoje se pro mne pomyslně uzavírá, lidé kolem se probouzejí, a cítím, že doba uzrává na předávání těchto vpodstatě magických tvůrčích schopností dál. Každý tyto schopnosti má, byly nám dány jako základní životní právo. Všichni jsme mágové nejvyšších kategorií, jen ne každý to praktikuje, většina současných mágů spí za chůze. Málokdo byl a je ochoten chápat, jak to celé funguje. Možná jen nepatrné procento populace je ochotno toto vše připustit a dát do praxe. Také nyní samozřejmě riskuji, že si leckdo bude klepat na čelo, když vám to tady svěřuji takhle narovinu. Ale to celé vědomé tvoření je tak zábavné a dokonalé, že prostě nemůžu jinak, než se s vámi podělit, milí ekozahradníci... protože se moc těším na sledování vašich kouzel v praxi ;-). A je to fakt už potřeba!


    Dovolit si být cokoliv si přejete
    Je to vše jakási vstupenka do světa neomezených možností, kde jediným limitem je to, co si vnitřně dovolíme. A o to právě jde. My sami si můžeme celý život stát v cestě a vinit z toho všechny a všechno kolem sebe. Svět je plný obětí, lidí stěžujících na nevýhodné okolnosti, krize, a nevědomě si tvořících stále to samé. Chcete mezi ně patřit? Mé doporučení, i má osobní životní cesta, jak jsem naznačil, je stát se vědomým tvůrcem. Doporučuji začít si tvořit svůj život nezávisle na tom, co jste si doposud mysleli o "realitě", co vás naučili rodiče, školy, náboženství a jiné instituce. Nevěřte ani vlastním očím - to co vidí je jen minulá tvorba vaše a různých jednotlivců, nikoliv "realita". Vstupenkou do světa vědomých tvůrců je uvěření, že možné je vytvořit si cokoliv. Že vlastně vše, co se nám stalo, jsme si tak jako tak vytvořili. Tak proč netvořit vědomě stále hezké věci a okolnosti? Nemusíme být nikdy hračky nespravedlivého osudu, trestajícího boha, ani podvedení voliči, nebo zmatení televizní diváci – pokud se tím dobrovolně sami nestáváme. Můžeme doslova žít životy, jaké si vymyslíme. A když něco není úplně to pravé, vymyslíme si to ještě lépe. Jinými slovy, všechno je jinak, a je to ještě lepší, než jsme kdy doufali.

    Není možné přestat tvořit svou realitu
    Každý si v každé vteřině tvoříme svou realitu. Nejde to vypnout! Jediný problém je v tom, že kdo to dělá nevědomě, například tím, že přemýšlí o blbostech, kouká se na zprávy, vede s někým ve své hlavě rozčilené vnitřní monology, strachuje se o věci, budoucnost, práci nebo lidi, vytváří si stále více těchto věcí ve svém životě. Nazývá se to Zákonem přitažlivosti. Naše mysl je dokonalý tvůrčí nástroj, kterým se dá vytvářet nádherné umělecké dílo, přitahovat si cokoliv chtěného, ale stejně tak každým nástrojem lze i umělecké dílo ničit a přitahovat si nechtěné. Pro některé lidi bude asi pohodlnější setrvat ve svých průměrných životech, patlat se v bolístkách všedních dní, běhat ve svém křeččím kolečku a "v klidu" dožít. Strach ze změny a vlastní zodpovědnosti za svůj život může někoho zcela paralizovat. Někoho při představě, že si vše sám vytváří, popadne hrůza, a raději na to zapomene. Každý má právo žít si svůj život po svém. Nelze a ani nemá smysl kohokoliv o něčem přesvědčovat, pokud k tomu sám již nějakým způsobem nedospěl. Někdo se probouzí, někdo ne, a asi je to tak v současné době vpořádku. I vy můžete v tuto chvíli naštvaně přestat číst, nebo naopak nadšeně číst dál - tak nějak se to odlišuje :-)

    Co je záměrem tohoto semináře?
    Mým cílem určitě není kohokoliv přesvědčovat o tom, že žít život s plnou zodpovědností za vše, co se nám děje, je pro nás lepší. Plnou zodpovědnost máme vždy, za vše, ať v to věříme nebo ne. Tečka. Seminář je výhradně pro ty, kteří již do jisté míry chápou svou tvůrčí moc, a rozhodli se vystoupit z bubliny imaginárního pohodlí globální oběti :-).... protože cítí, že chtějí víc, a že mají na víc!

    Nemusíte na seminář
    Vpodstatě, popravdě, žádný seminář není potřeba :-). Stačí doporučit výše zmíněné knihy, a není potřeba chodit na žádný kurz, v nich je všechno. Nemusíte dokonce mít ani žádné knihy, dá se to "stáhnout" přímo, při meditaci nebo při hledání vizí v přírodě (což byla má cesta, ale ty knihy stejně bývají v začátcích nápomocné, uspokojí logickou část mysli, vysvětlí podrobnosti, urychlí proces...). Každý má možnost si sám doma, v tramvaji, v lese, v kanceláři, u soustruhu... postupně měnit v hlavě a srdci svou realitu podle jejich návodů a vytvořit si život přesně dle svých představ. Je to zcela jednoduché, vpodstatě úplně primitivní, založené jen na tom, že naše mysl tvoří naší realitu, a proto ji potřebujeme směřovat tak, aby tvořila nejideálnější možný obraz naší žádoucí reality, a nevytvářela žádné pochybnosti a obavy. U toho se potřebujeme cítit dobře (nestát si v cestě), abychom umožnili vesmíru hladký průběh tvoření a dodávání našich přání a jiných okolností. V těchto dvou souvětích je to vše obsaženo. Toto úplně stačí. Zvládnout to může každý a není tam žádná podmínka ani časový limit, jde kompletně všechno změnit i do týdne, dosáhnete-li vibrací a emocí (a udržíte-li si je), které vám změnu mohou přitáhnout. Ale máte na to i celý život, a možná ne jeden. Je jen na vás, jak umíte svou mysl trénovat, a jak moc a po jak rychlé změně toužíte. Nejde o to vymyslet nějaký byznysplán nebo strategii. To by byla opět stará a omezená cesta rozumu, který je omezený jen tím co už ví, a co "zažil". Je to o tom naučit se cítit se většinu času dobře a přemýšlet o tom, co vám dělá radost. A nechat se vést ke splnění svých přání bez odporu. Zbytek je práce vesmíru (vesmírných energií, Boha, všeho co je... na názvech nesejde, hlavně že to funguje).

    Tak proč to už každý nepraktikuje?
    No jo, jenže udělat to, opravdu nemyslet na blbosti, strachy, obavy, nedomýšlet negativní verze příběhů, přestat věřit v rodičovská a školní moudra, udržovat se v radosti a pozitivním očekávání v kontaktu s okolním světem, druhými lidmi, rodiči, partnery, expartnery, s vystresovaným šéfem... to je někdy mistrovský kousek. Znám osobně desítky lidí, mých přátel i vzdálených známých, kteří různé dobré knihy znají, mají je doma, občas čtou, věří jim, vědí a cítí, že to tak je, ale přesto neuplatňují v reálném životě skoro nic. Vůbec nic z toho! A pak říkají, že to moc nefunguje... Hmmm. Proč? Zeptal jsem se několika z nich. Oni vlastně nevědí, ten život prostě tak rychle plyne, zatím není čas, vždy je něco akutního, důležitého, musí se u toho vydělávat peníze, někdo po nich něco chce, stálý tlak, shon, stres, křeččí kolečko marnosti... prostě dělají cokoliv, jen ne to nejdůležitější – nedělají si čas na sebe, na vědomou tvorbu, na přeprogramování svých návyků! Základem úspěchu je dát prioritní váhu tomu, co je v životě tím nejdůležitějším krokem. Jenže to nás nikdo nenaučil, učili nás odmalička plnit přání, očekávání a cíle druhých. Proto nabízím tento našláplý a silně transformativní seminář, který vám možná ušetří roky nebo desetiletí příliš pomalých a neefektivních začátků.

    Mysl "puštěná na volno" bude stále hrát svou starou písničku
    Asi jste zjistili, že mysl si může po přečtení těch nejbáječnějších motivujících knížek večer před spaním říci "No, to je skvělé, to se mi líbí", a zatřídí to do šuplíčku s názvem "Někdy v budoucnu se může hodit". Ráno vesele vykročí podle starého programu a člověk si po přečtení dvaceti knih láme hlavu, proč to ještě nefunguje. Třeba proto, že to nebylo plně přijato jako funkční realita, podle které se dá opravdu vykročit, ale jen jako hezká pohádka. Večerní čtení nestačí... je třeba to od rána do večera dávat do praxe. Každá myšlenka, každá nálada, se počítá. Výsledek svého myšlení, svého cítění se, máte stále kolem sebe jako zpětnou vazbu. Říkáte tomu "vaše životní realita".

    Krok po kroku se i starý pes naučí novým kouskům
    Ani já jsem nebyl schopen celé roky uplatnit vše najednou (a to jsem stále mladý), pouze určité fragmenty v určitých oblastech, a dalo to dost práce, ale i obrovské výsledky. Teprve v posledních letech to více a více kompletuji, do všech oblastí života, a chápu lépe vesmírné zákony. Proč to někdy tak trvá?
    Vykročit ze zajetých kolejí myšlení a pohledů na svou realitu je možná ten největší krok, jaký člověk může v životě udělat. Někdo jede ve svých kolejích tak rychle a tak pevně, že se pro něj přehození výhybky, nebo "vykolejení", stává nepřijatelnou a nebezpečnou verzí. Proč je tomu tak? Odpovědí z pohledu různých terapeutů a psychoanalitiků je spousty, můžu vám jich desítky prozradit, prošel jsem ledasčíms, ale žádná odpověď na tom nic nezmění. Je potřeba to prostě statečně a odhodlaně dělat a vypořádávat se s tím, co přichází, ať jsou to strachy, nejistoty, pochybnosti .... musíme tím projít postupně, vědomě, informovaně, každodenně, radostně...Neexistují tak zlé okolnosti,
abyste je nemohli změnit tím,
že se rozhodnete pro jiné myšlenky.
Rozhodnout se pro jiné myšlenky
však od vás vyžaduje zaměření a praxi.
Jestliže se budete stále zaměřovat na to,
na co jste se zaměřovali dříve,
myslet tak jako dříve a věřit v to,
v co jste věřili dříve,
budete zažívat stále totéž.

Citát: Abraham - Hicks    Máme vpodstatě jen dvě možnosti:
1) jet dál po starých kolejích dokud nedojde palivo (ekozahradním slangem = finální skok do kompostu) a duše si pak oddechne a radostně si půjde po svých (takže stejně to nakonec má happy end), nebo
2) si určit nový směr, ve kterém se můžeme v souladu s duší radovat okamžitě, ještě s tímto tělem :-), a být tady k něčemu ještě užiteční, než přijde finální skok do kompostu.

    Tak jako tak, není co ztratit, nic neriskujeme, jen to, že se budeme v čase "mezi teď a smrtí" mít líp. Hra, která stojí za to. Nelze prohrát. Nic snad není větší peklo, než stagnace v neuspokojující, cyklící se realitě, kdy člověk cítí, že marní svůj život.

    Proč dělám na toto téma seminář,
    a co vám mohu nabídnout víc, než co si můžete dát sami?

   Mohu zprostředkovat vaší mysli intenzivní iniciaci do jiného pohledu na svět. Něco jako zlomový bod ve vašem životě, po kterém můžete pokračovat sami mnohem efektivněji. Prostě si uděláte na sebe konečně čas, a díky tomu, že to bude pod dobrým vedením a dohledem, bude tento čas maximálně využitý pro vaši vnitřní transformaci. Už nebudete moci jít zpět, vaše staré koleje budou po kurzu již příliš rezavé. Vlastně dělám něco podobného, jen na materiálnější rovině, v oblasti ekozahrad a rodových statků, formou seminářů a psaní. Dostávám krásné zpětné vazby od stovek a tisíců lidí, kterým to kompletně změnilo život. A chci s tím zcela logicky zajít ještě dál. Je to stále permakultura = trvalá udržitelnost ve všech oblastech lidského života. Teď je to jen trochu neobvyklé téma, méně hmatatelné, ale hodně podobné. Proč cokoliv tvořit, když by to neobsahovalo radost a hojnost? Divoká příroda je svou samotnou podstatou krásnou ukázkou tohoto principu.

    Ekozahrady a rodové statky jsou na fyzické rovině důležitou částí k pochopení, zajistí soběstačnost chutnou a zdravou potravou, vytvářejí krásné a zdravé prostředí pro bytí a žití - to jsou základy hojnosti pro každého z nás, pro celý svět. Jenže když jde tvořit svůj pozemský ráj člověk, který nechápe vesmírné zákony, nepřijímá do svého života hojnost a radost, a mysl se zaměřuje především na problémy, pak žádná sebelepší forma nepomůže. Žádný dokonalý design nic nespasí. Tvoření hojnosti i radosti skřípe a je zbytečně náročné, ne-li neproveditelné. Mysl může vytvářet mnoho překážek. Ano, lidské mysli jsou v této společnosti převážně programované na házení si klacků pod nohy. Je potřeba si je prostě přeprogramovat ke skutečnému "obrazu svému".


    Dělat to co vás nebaví je ztráta životního času  
    Čas na vydělávání peněz ubírá čas pro tvoření jinde. Například povinné chození do práce... zní vám to radostně? Dělání co vás baví ze všeho nejvíce – to zní lépe, ne? Obojí může přinášet peníze, ale pouze jedno z toho i radost a opravdovou hojnost. Žít naplněně, nebo žít jako biorobot pro záměry někoho jiného, komu na vás vpodstatě nezáleží? Za kolik někomu prodáváte dny svého života? Toť otázka!

    V co věříte, že můžete mít, nebo co si "zasloužíte" svým zaběhlým způsobem uvažování, to máte.

    Považuji tento způsob proměny vnímání světa za další logický krok pro každého ekozahradníka a tvůrce rodového statku. Naučit se manifestovat ve hmotě svá přání rychle, hladce, efektivně a s radostí. Přirozená tvorba v přirozeném přírodním světě.

    

    Z čeho se seminář skládá?  
   
    To zjistíte, až tam budete :-). I já to zjistím až tam budete :-). Každá skupina má jinou energii a jiné potřeby. Základní rámec je samozřejmě předem připravený, ale jeho obsah má mnoho variant. Nechávám se vést svou duší a volím ty aktuálně nejefektivnější cesty.

    Provedu vás procesem návratu k sobě samým, a dojdete ke svým prapůvodním nejniternějším přáním. Získáte a naučíte se používat nástroje, jak cokoliv změnit a vytvořit.

    Mysl je také potřeba někdy prostě přesvědčit, že má smysl hodit výhybku. Budeme si tedy i povídat, a bude to rozhovor, který asi v běžné konverzaci nezažíváte.

    Provedu vás několika meditacemi pro posílení kontaktu s vaší vlastní duší, s vaší podstatou, pro níž je hojnost a radost to nejpřirozenější. Znovu můžete objevovat své krásné nitro a svou pravou životní sílu.

    Výlet do přírody s vedeným zaměřením na prapodstatu veškeré hojnosti je důležitou součástí semináře. Co bychom mohli chtít vlastnit, z čeho bychom se radovali, kdyby nebyla Zěmě, slunce, čistá voda, voňavý vzduch, půda, rostliny, zvířata, táborákový oheň... Trochu zaplujeme do primárního vnímání podstaty života, tam všechno začíná...

    Pro mysl může mít větší váhu síla celé skupiny, která se sešla za účelem udělat si z pohádky realitu, a z reality pohádku. Můžete zažít kontakt s lidmi bez přetvářek, hraní a sdílených civilizačních iluzí.

    Záměrem semináře je, abyste dostali šanci přehodnotit co a kdo si myslíte, že jste, a co si myslíte, že můžete nebo nemůžete mít a být.  Abyste zjistili, zda žijete svůj život, nebo jestli byste raději žili něco jiného.
Možná se z tohoto semináře nikdy nevrátíte... možná se vrátí někdo jiný, a bude mu/jí mnohem lépe.

    A pak už to zas bude jen na vás. S tím rozdílem, že už budete pevněji na své cestě a bude snadnější se na ní vracet, když někdy na chvíli odbočíte. Bude to o vaší každodenní odvaze neslevit ze svých tužeb a přání, a ustát si cestu vědomého tvůrce - před svými strachy, před jinými lidmi, před svou vlastní silou, která se začne vynořovat a kterou jste možná nikdy ani nepoužívali. Možná se někdo ve vašem okolí bojí vaší skutečné síly - i to si musíte ustát.

    Není třeba být dokonalí. Zažívat to co nechceme, neboli dělat odbočky od ideálního tvoření je někdy součástí této životní cesty. Ukazuje nám to kontrast možných realit, a dodává chuť ještě lépe tvořit to, co chceme.

    Shrnuto - kurz bude velmi pestrý – budeme si povídat, zažijete vedené meditace, hluboké vnitřní transformace, pochopení mnohých souvislostí, různé techniky pro mysl i vnímání, větší část jednoho dne strávíme venku v přírodě, budeme se radovat a mít se fajn :-).

    Ono se to nedá moc přesně popsat, to se musí zažít. Jste vítaní, máte-li dostatečně otevřenou mysl pro úplně nový náhled na fungování světa, a velmi silnou touhu žít s radostí a v hojnosti.

    Jsem též dle Human designu typ manifestor, s designem zaměřeným na efektivní učení lidí, tudíž jsem zde pro iniciaci nových směrů, a můžete ode mne tyto informace snadno přijmout, a nechat jimi transformovat svůj život (neznáte-li Human Design, tak tuto informaci nemusíte řešit :-)).

   
    K tomu všemu na mých seminářích patří i chutné zdravé jídlo, příjemní lidé a příjemné prostředí.    Kde se berou dříve utajované informace o nejdůležitějších vesmírných zákonech?  
    Učení o vesmírných zákonech si původně na planetě střežily jako tajnou vědu jen skupiny jednotlivců a rodů, za účelem získání větší moci a bohatství. Běžné veřejnosti byl předkládán opak. V obdobích temna, jaké lidstvo za poslední tisíciletí zažívá, záměrně bylo a je podporováno bezvýchodné a marné myšlení, dělající z lidí oběti jejich vlastních životů. Dodnes je většině lidí tajemstvím, že si plně vytvářejí naprosto vše, co se jim v životě děje. A že jsou tu proto, aby měli neomezenou hojnost a radost jako úplný základ svého života. Nastal zřejmě čas, aby se to změnilo. V ucelené a přehledné podobě nám tyto informace zprostředkovávají například naši nefyzičtí přátelé Orin, DaBen a Abraham, skrze fyzické autory Sanayu Roman, Duana Packera a Esther a Jerryho Hicksovi. Kdo se ještě nesetkal s channelingem a jejich knihami, může trochu pochybovat o mém i jejich duševním zdraví. Každý otevřený a inteligentní člověk však pochopí při čtení kterékoliv z jejich knih, jak hluboká moudrost a pravdivost se v nich skrývá. Obvykle trochu náročnější fáze je aplikovat tato nová moudra na svůj vlastní život. Přenést se přes desetiletí upevňované vzorce, způsoby myšlení, strachy a iluze, a začít rozvíjet svůj pravý potenciál. Podobnou filosofii mají i knihy o Anastazii, od Vladimíra Megreho, z nichž se zrodily rodové statky a "věda obraznosti". Channelovaná věda o nás samých, o principech fungování našich těl do kterých jsme se narodili, se nazývá Human design a přišla do naší fyzické roviny skrze muže, který měl přezdívku Ra Uru Hu. V mnohém předčí klasickou astrologii a jiné systémy sebepoznání, založené na vesmírných konstelacích. My všichni jsme, mimochodem, také zároveň nefyzické bytosti. Jen tato naše malá hmotná část s tím někdy není tak úplně v kontaktu. Nemáme pouze fyzické tělo, ale naše celá bytost pokračuje i do vyšších dimenzí. Channeling je tedy jen příjem informací od našich přátel z jiných sfér, kteří momentálně nejsou inkarnováni v tělech a zachovali si tak větší přehled a nadhled :-). Žádná duchařina, prostě život z jiného pohledu, tak jak jsme se o něm bohužel ve škole neučili. Teď je to možná na někoho trochu moc, jako jsou třeba počítače pro dědečka, ale jednou to bude úplně normální. Můžete si počkat (možná na další život), nebo být mezi prvními vědomými tvůrci v naší realitě :-).

    Nic z toho zde není k nějakému slepému uctívání nebo novému náboženství,
jsou to jen znovuobjevené základní nástroje k efektivnějšímu každodennímu žití,

ze kterých si můžete vybrat jen to, co vám vyhovuje.Organizační záležitosti

    K účasti na kurzu nemusíte mít nic předem přečteného, nastudovaného, ani vymeditovaného.
Úplně stačí, abyste měli chuť se vyvíjet a pracovat na sobě, směrem který vás v životě láká.

    Pro tento seminář je všem doporučeno ubytovat se a stravovat v rámci centra, aby váš kontakt s okolním světem  během dnů semináře byl  minimální nebo nulový, a měli jste nerušený prostor pro přeprogramování své životní "reality". Ze stejného důvodu si prosím zařiďte předem, abyste nemuseli nikam telefonovat nebo psát maily.

    Po semináři budete mít přístup k neveřejné podpůrné diskuzní skupině všech bývalých absolventů tohoto semináře, kteří spolu sdílí své úspěchy a objevy z každodenní vědomé tvorby. Je to skvělá motivace pro setrvání na nové cestě, dokud se váš nový způsob pohledu na svět nestane automatickým.

    Na tento seminář mohou v případě zájmu jeho absolventů navazovat další pokračování, nebo podpůrná setkávání, která už nejsou uveřejňována zde na webu.


    Lektor: Jaroslav Svoboda

    Termín: .................. (od čtvrtka 18:00 do neděle 16:00). 

    Místo konání: v Severních Čechách u Doks, nedaleko Máchova Jezera. Před kurzem pošlu odkaz na fórum, kde bude možno domluvit si navzájem spolujízdy s ostatními účastníky, v případě zájmu.

    Cena: Kurzovné je..........Kč, bez stravy a ubytování. Strava a ubytování se platí zvlášť v místě konání, během semináře. Strava je chutná, sytá, veganská, zdravá (případné jiné požadavky, jako bezlepkovou verzi, lze v kuchyni domluvit), 3x denně jídlo, je v ceně 270,- osoba/den, ubytování je za noc 120,- za vlastní stan, 150,- za spaní v přednáškové hale na matraci a 250,- za postel v pokoji s povlečením. Do areálu z kapacitních důvodů není možné s sebou brát rodinné příslušníky ani jiné lidi neúčastnící se kurzu. 

    Přihláška: Přihláška je zde ke stažení. Nebo vám ji na požádání pošlu mailem ve formátu .rtf, .doc či .odt. Tu potom vyplněnou, opět mailem pošlete na ekozahrady@seznam.cz . Všechny organizační podrobnosti jsou v přihlášce. Pokud máte ještě nějaké dotazy, napište mi je.


Jaroslav Svoboda


     

Počátky vědomé tvorby
- článek který jsem sepsal pro podporu absolventů tohoto kurzu v prvních krocích tvoření.Orin a DaBen o probíhajícím období transformace:
Aneb jak vidí budoucnost lidstva naši nefyzičtí světelní přátelé.Úvodní Ekozahrada Rostliny Kurzy Doporučuji Kontakt